wielkość czcionki

FAQ

Często zadawane pytania

Jak długo trwa pobyt w szpitalu?

Po przyjściu do szpitala zostaniesz poinstruowany o dokładnym czasie trwania zabiegu. Zwykle tego samego dnia lub następnego powinieneś zostać wypisany do domu. 

Jak bolesny jest zabieg?

Zabieg wykonywany jest w obecności anestezjologa, który przedyskutuje z Tobą możliwe opcje znieczulenia. Pacjenci którzy poddali się zabiegowi odczuwali mały dyskomfort w miejscu pobrania szpiku i w miejscach wstrzyknięcia koncentratu BMAC w okolicach podudzia. Dyskomfort mijał zwykle po 24 godzinach od zabiegu. 

Kiedy można spodziewać się pierwszych efektów?

Z pierwszych prób klinicznych opublikowanych do tej pory wynika, że pierwsze oznaki mogą być już widoczne w ciągu 4-8 tygodni po zabiegu. 

Jakie są wskazania do zabiegu ?

Jeśli lekarz zdiagnozował u Ciebie Chorobę Obwodową Tętnic lub Krytyczne Niedokrwienie Kończyn wynikające z poważnie zablokowanych naczyń w twojej nodze i zaobserwowałeś u Siebie, takie dolegliwości jak: bóle w nodze lub stopie spowodowane słabym krążeniem, nawet w spoczynku, zgorzele, owrzodzenia, wrzody na nodze lub stopie to prawdopodobnie kwalifikujesz się do zabiegu. Ostateczną decyzję podejmuje jednak lekarz.